Родинне свято — «Вогник»
«Вийшла з березня весна...»
(Лунає
святкова музика.)
В е д у ч а.
Вийшла з березня весна,
Усміхом позначена.
І струмків дзвінких вона
Кличе на побачення.
Ти слова нам принеси,
Птахами наспівані.
Скільки сонця і краси
У твоєму імені!
– У кожного є своя улюблена пора року. Кожен обирає
сам до душі ту пору року, у якій почувається тепло і затишно. Але особлива мить
настає тоді, коли за вікном — у зеленій бруньці, у гарячому промінчику —
вгадуються перші кроки Весни, улюбленої пори року, яка навіює особливу
радість...
(Діти
заходять до зали. Хлопчик заводить двох дівчаток.) (Читати далі...)
Година спілкування "Хочеш бути щасливим – будь ним!"
Мета.
Ознайомити учнів із духовними та історичними надбаннями народу, розширити
розуміння поняття «щастя», виховувати людяність, почуття доброти, чуйності,
поваги до своїх батьків, старших людей; формувати активну життєву позицію,
вміння формулювати моральні судження.
Обладнання. Фонограма запису цитат учнів з твору „ Батьківська хата”;
(Лунає повільна мелодія)
Учитель. Життя одне – хто стане
суперечить?
Людині в нім, як дереву,
рости.
Щоб і тоді, коли настане
вечір,
То вистачило думці чистоти!
А дні летять, неначе птахи в
вирій,
Буває в них і лиха, і біди,
Та тільки той, хто в щастя
завжди вірить,
Не згубить душу в зимні
холоди,
І той, хто віри не згубив,
Умів добро у людях відшукати,
Не марно вік на цій землі
прожив
І має що нащадкам передати.
( мелодія стихає )
Виховна година
"Добридень тобі, Україно моя!"
Мета. Виховувати почуття любові
до Батьківщини, почуття патріотизму та гордості за приналежність до
українського народу; утверджувати в учнів принципи високої моралі та
необхідності розбудови держави на принципах демократизму; формувати повагу до
державних символів України; збагатити знання учнів про українську пісню –
духовну основу життя народу.
(Сцена святково прикрашена: вишитими
рушниками, вінками, символікою. На сцені
ансамбль учнів.)
Вчитель. Струмок серед гаю, як стрічечка.
На квітці метелик, мов свічечка.
Хвилюють, малюють, квітують поля –
Добридень тобі, Україно моя! (П. Тичина)
(Пісня «ДОБРИЙ
ДЕНЬ, МАТУСЮ УКРАЇНО». Слова
і музика: Н.Рубальської.)
Вчитель. Людське безсмертя з роду і до
роду
Увись росте корінням родоводу.
І тільки той, у кого серце чуле,
Хто знає, береже минуле,
Хто вміє шанувать сучасне,–
Лиш той майбутнє вивершить
прекрасне.
Доброго дня усім присутнім у цій залі. Перш ніж
розпочати нашу святкову програму, давайте згадаємо, чим є для кожного з нас
Україна. (Читати далі...)
Здорова людина – здорове суспільство
Прес-конференція
Мета. Зосередити увагу учнів на розкритті поняття «здоровий
спосіб життя»; виробляти активну життєву позицію; спонукати учнів до
самозбереження; проаналізувати найбільш розповсюджені вади здоров’я серед
школярів; висунути корисні поради щодо збереження здоров’я.
Обладнання. Мультимедійні ресурси.
Хід
заходу.
Класний
керівник. Сьогоднішня наша
зустріч присвячена найактуальнішій проблемі сучасності – здоровому способу
життя. Кожна людина на землі повинна народжуватися здоровою, жити в злагоді та
любові в сім’ї, родині, державі, підтримувати та оберігати здоров’я рідних і
близьких, думати про прийдешнє, бути готовою передати своїм дітям набуті вікові
знання, мудрі закони вічного єднання душі й тіла.
На запитання «Що
таке здоров’я?» сучасна наука налічує близько 300 відповідей, зокрема
«Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб,
фізичних дефектів; психологічне, соціальне і духовне благополуччя». (Читати далі...)
Знайди своє «Я» і живи в гармонії з ним!
Практикум
Мета:
довести учням ідею неповторності й унікальності кожної особистості; розвивати
здібності аналізувати себе та свої вчинки; виховувати любов до себе та
оточуючих, почуття справедливості та гуманності, естетичні смаки та уподобання.
Очікувані
результати:
Учні:
дізнаються про 5 складників особистості сфер життєдіяльності людини;
наведуть докази особливості та унікальності
кожної людини;
напишуть вірш про себе, який допоможе
визначити їх унікальні якості.
Основні
ідеї:
Я − особливий, бо я − унікальний.
Я − особливий, бо я «дивовижно створений».
Люди не є досконалими.
Я маю особливу цінність, бо мене безмежно
люблять.
Те, що ми особливо цінуємо, потребує
дбайливого ставлення.
Ключові
поняття:
Унікальний
– єдиний у своєму роді.
Здоров`я
− стан абсолютного розумового, фізичного та соіцального благополуччя, а не
тільки відсутність хвороби.
Обладнання:
дошка та крейда, особливо дорогий предмет для вас, папір, ручки.
Найпростіший і найдієвіший
відпочинок – сон
Круглий
стіл
Мета. Розкрити значення
сну для здоров’я людини, як найпростішого і найдієвішого відпочинку; донести
важливість дотримання режиму сну, скласти пам’ятку «Насолоджуйся сном і бережи
його!».
Обладнання. Релаксаційна
музика, картки з висловами, малюнок людини, паперові зірочки, листок-пам’ятка.
Хід заняття
Класний керівник. Часто ми з нетерпінням чекаємо вихідних,
рахуючи дні і з небажанням прокидаючись вранці і відправляючись на роботу чи в
школу на заняття. А між тим відпочити на вихідних виходить рідко, адже це теж
потрібно вміти. Перше, що потрібно для повноцінного відпочинку - глибокий і
спокійний нічний сон – найпростіший і найдієвіший відпочинок. Під час сну всі
наші системи та органи відпочивають, а організм відновлює свої сили. Якщо сон
буде недостатнім, то на наступний день людина буде менш працездатна і в'яла. Недосипання пагубно позначається на дитячому
організмі, викликає нервозність, послабляє опір захворюванням, сповільнює
фізичний розвиток. Крім
того при недостатній кількості сну в організмі... (читати далі...)
Вміння відпочивати робить людину успішною та культурною.
Етичні діалоги
Мета. Познайомити учнів з можливими варіантами відпочинку, переконати в
необхідності своєчасного відпочинку, спонукати учнів до повноцінного
відпочинку, рекомендувати учням мандрівку, як один із найефективніших способів
повноцінного відпочинку; формування в учнів правильного уявлення
про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого
здоров’я.
Обладнання. Мультимедійні ресурси, фото та відео матеріали.
Хід заняття.
Слово класного керівника. У шаленому сьогоденні відпочинок - це вже не тільки
яскравий прояв особистості, це вміння виймати себе з бурхливих життєвих
процесів, а реально - це мистецтво вчасно зупинитись на вимогу власного Я.
Прислухатись і найголовніше почути себе.
Сьогоднішні етичні діалоги – мають бути вільним спілкуванням. Кожен може
висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом: як
запобігти втомі організму? Тема сьогоднішнього діалогу – твердження відомого
професора, академіка Національної академії медичних наук України Владислава
Гриня – «Вміння відпочивати робить
людину успішною та культурною». (Читати далі...)
Дослідницько-пошуковий проект
Природа наша – мати,
треба її оберігати
Методичний доробок - проект «Природа наша – мати, треба її оберігати» містить
методичні рекомендації щодо використання проектних технологій на уроках та в
позаурочний час, дослідницьку діяльність учнів, учителів, батьків у рамках
довготривалого проекту «Формування
культури здоров’я сучасного школяра».
Зміст заходів спрямований на популяризацію здорового способу життя,
осмислене уявлення про значення природи в житті людини, про позитивний вплив
природи на здоров’я людини при розумному її використанні. Розрахований на учнів
5 –9 класів.
Даний матеріал може бути використаний заступниками директорів з виховної
роботи, педагогами-організаторами, учителями географії, біології, класними
керівниками 5 – 9 класів. (Читати далі...)
Немає коментарів:
Дописати коментар